Naše modlitby sú s vami. Ak nie ste LBGT.

Autor: Richard Dubný | 11.9.2013 o 11:42 | (upravené 11.9.2013 o 21:33) Karma článku: 8,32 | Prečítané:  882x

Kresťanskí demokrati spievajú pesničky, ktoré, na to snáď netreba ani prieskum, aj sám (a nie sám) mám s tým skúsenosť - si pri svojom každodennom poctivom a slušnom lopotení, či návrate z futbalového zápasu, pospevuje veľká časť slovenského ľudu.

 aktuality.sk

Pán predseda KDH Ján Figeľ prezentuje svoj návrh na politickú a verejnú debatu o ukotvení manželstva ako zväzku muža a ženy v samotnej Ústave SR a teda eliminovní možnosti ľudí rovnakého pohlavia manželsky sa vyžiť ako niečo, čo je v záujme nás všetkých, iniciatíva, ktorá sa snaží miernymi kresťanskými slovami a politickou gestikuláciou započať prospešnú zmenu v spoločnosti, a zachovať správne tradície. Použité sú na to slovné spojenia typu „ponúknuť diskusiu", či „vec verejná" a predovšetkým: „tí, čo to myslia so Slovenskom vážne a zodpovedne". Tvár KDH je sinavo biela a pokojná - ale skrýva vypočítavú agresiu, vychádzajúcu, ako to už býva, z nepochopenia problému a strachu z neznáma.

Programové vyhlásenia KDH boli napísané paranojou. V osobnom doslove programu s vtipným názvom Cesta pre Slovensko - začína to prácou sa JF zaručuje dôsledne chrániť dôstojnosť každej ľudskej bytosti. Neviem či to, dajúc to do kontextu ich snáh (a aj časti samotného programového vyhlásenia týkajúcej sa rodiny), mám chápať tak, že to neznamená úplne každej bytosti, alebo že nepovažujú gayov, lesbičky, bisexuálov a transexuálov za ľudské bytosti.

Predpokladám, že Hnutie sa vo svojich záveroch o realite života sexuálnych menšín a jeho biologicko-psychologických a sociálnych faktoroch opieralo o výsledky štúdií ľudí ako Mark Regnerus, ktorý v Social Science Reasearch uverejnil svoj výskum de facto deklarujúci iné ako heterosexuálne rodinné zázemie za neprospešné pre vývoj dieťaťa, výskum spomenutý aj v silne pravicovom plátku ExtraPlus, ktorého redaktorov argumentácia nezaujíma.

Regnerus aj demagógovia z KDH robia svoje úsudky príliš rýchlo na to, aby sa pred tým, než uzavrú, že psychické problémy mladých dospelých sú spôsobené ich výchovou rodičmi rovnakého pohlavia, zamysleli aj nad takými faktormi, ako je zaostalosť society spôsobujúca vystavovanie detí predsudkom a možnému útlaku, čo je oveľa pravdepodobnejšie skutočnou príčinou oných problémov. V absurdnom kruhu väčšinová časť spoločnosti vytvára predsudky a tým masový psychický tlak, menšinu ten tlak deptá, a za následky viní väčšina práve typické črty definujúce menšinu.

A čím teda prispejú kresťanskí konzervatívci k LGBT debate? Prídu (rozumej, už dávno ho vymysleli) s týmto argumentom: my neodsudzujeme žiadnu skupinu, podľa nás má každý právo na dôstojný a slušný život; a je nám jedno čo si kto robí v súkromí svojho domova, to rešpektujeme, ale na inštitúciu rodiny ako základnej bunky spoločnosti a štátu pozostávajúcej z muža a ženy by sa siahať nemalo; prečo? pretože sa to tak robilo doteraz, to sa rozumie.

Tento umiernený spôsob formulácie sa stal ultimátnym prostriedkom manipulácie anti-LGBT hnutia na celom svete, a sám v sebe je dokonale kresťanský. Začal sa rozvíjať zhruba na prelome storočí a neznamená myšlienkovú transformáciu konzervatívnej časti spoločnosti - je to falošná zástierka nezmenených xenofóbnych a životu nebezpečných emócií. Je to iba adaptovaná rétorika. Takýto rečník pocítil spoločenský tlak vyvíjaný na radikálnosť v zmýšľaní a konaní a - adaptoval sa.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

SMS-kou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?