Grow up or Die!

Autor: Richard Dubný | 19.12.2013 o 16:06 | (upravené 19.12.2013 o 16:28) Karma článku: 10,37 | Prečítané:  385x

Ani nezačnem opisom 2751ého dielu TV relácie stanice Comedy Central zvanej The Daily Show. Nie je to potrebné, každý na kom záleží vie, že išlo iba o vtip, a kto to nevidel - je to na nete. Nie je dôvod vysvetlovať. Nádej na pochopenie zo strany ľudí, ktorí sa berú príliš vážne aj tak neexistuje. Myslím pochopenie čohokoľvek. Ale niečo povedať aj tak treba, lebo dnes sme, moji vážni a hrdí spoluobčania, začali naozaj vyvážať prdy.  

Aj keď zatiaľ iba na fejsbúku a do emailovej schránky onej TV show. Počas niekoľkých dní po odvysielaní spomínaného dielu sa na internete začala masová digitálna masturbácia, ku ktorej sa mohol každý pridať po svojom. Väčšinou predmetom masturbácie bol patriotizmus alebo jeho iné, skryté a podobne idiotské mutácie.

Napríklad blogger na pravde.sk označil reláciu za hanobenie národa, čím ju zrovnal s holokaustom a napísal: „Je to v civilizovaných krajinách pokladané za vážne porušenie zákona, ktoré sa obvykle trestá väzením". Satyra a väzenie. Čo ja viem, Severnú Kóreu myslel? Alebo inú civilizovanú krajinu? Svoju šancu vycítili aj populistické médiá ako JOJ (a iné) a amatérskym prekladom podnietili ďalšie antipatie - vec, ktorou sa živia.

Keď sa hnevlivé výtoky z tejto masturbácie dostali pod nos slovenského veľvystanca vo Washingtone Petra Kmeca, ten zvážil, že najvhodnejším konaním bude bezducho sa pridať k davovému inštiktu a stručne sformuloval kvázi intelektuálnym spôsobom postrehy a námietky slovenského národa. V jeho emaili, ktorý je vraj adresovaný priamo pánovi Stewartovi a dá sa nájsť na fejsbúk stránke Veľvyslanectva SR v USA, sa snaží komika donútiť k ľútosti nad ním spôsobenom náraste antiamerikanizmu medzi slovákmi. Okrem toho sa chváli prvenstvom Slovenska v produkcii a vývoze automobilov, za ktoré sú zodpovední z vedúcich funkcií v koncernoch Kia, VW a Peugeot/Citroen výhradne Kórejci, Nemci, respektíve Francúzi.

Nedúfam v tú šťastnú a neprevdepodobnú náhodu, že by sa tento email k Jonovi Stewartovi nedostal, takže si reálne myslím, že mu bude znieť ako prdy. Veľvyslanec Peter Kmec by pravdepodobe dosiahol viac, keby mu naozaj poslal prd uzavretý v nádobe. To by sa aj v ideálnom svete stalo. Ale  v tomto svete zostáva Slovensko nevyspelým deckom, ktoré sa hnevá a nevie prečo a snaží sa svoju infantilnosť prezentovať ako národnú hrdosť. Ak kvôli takýmto podnetom máme niekoho nenávidieť, tak nenávisť je jediné čo si zaslúžime.

A mimochodom, aj keby to naozaj tak bolo, že Slovensko má za prezidenta kravu, neboli by sme na tom lepšie ako teraz, a ako aj od budúceho roku asi budeme?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

SMS-kou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?