Ja som Ľuboš Blaha a vy ste idealisti

Autor: Richard Dubný | 24.9.2014 o 12:34 | (upravené 24.9.2014 o 13:44) Karma článku: 8,20 | Prečítané:  1547x

Tento blog je odpoveď na posledné dva príspevky Ľuboša Blahu zo strany SMER-SD na stránke aktuality bodka es ká v sekcii komentáre. Ak chce niekto tento blog čítať, mal by najprv vedieť o spomínaných dvoch počinoch pána Blahu. Jeden sa datuje na 15.9.2014, druhý na deň 22.9. Ja nebudem skrývať nádej, že si nasledujúce on sám prečíta, preto teraz prejdem do vykania. 

Viem, že vaše príspevky sú „komentáre“, ale to nikoho nezbavuje zodpovednosti za svoje texty. A zodpovednosť je to, čo sa vám tu prejavilo ako najcudzejšie. Nebudem len tak hádzať obvinenia do vzduchu, poukážem aj presne na tie vaše vety, ktoré ma donútili napísať tento blog. Vymenovanie všetkých malých logických chýb úsudku vo vašom písaní by bolo únavné a nudné, takže sa budem venovať len pár najviditeľnejším veciam.

Je hlboko ľudské myslieť si, že sme na tej správnej strane hádky. Začať článok tým, že tuto črtu zneužijete je jednoducho podlé. Vyjadrím to nasledovne. Spýtate sa čitateľa: ste realista či idealista (medzi riadkami je napísané snílek)? Tu si každý vyberie to príťažlivejšie, rolu realistu. Ďalej rozvíjate svoje pseudoargumenty a naznačujete, že ak sa niekto s tým pomenovaním stotožnil, znamená to aj totožnosť vašich názorov s jeho. Táto domnienka je nesprávna a takýto postup zdieľajú všetci demagógovia.

Spomínate TTIP - transatlantic trade and investment partnership. Tvrdíte, že ste realista, a preto predpokladáte, že transatlantická dohoda o partnerstve je cesta USA ako ovládnuť EU. Pokračujete, že ako nástroj pre prinútenie európskej strany k prijatiu takej dohody má byť umelo vyvolaná revolúcia na Ukrajine. Potom je predsa namieste sa zamyslieť aj nad tým, čo asi je posledným ťahom krokov Ruska. Životopis Vladimíra Putina určite poznáte, nikto netají, že bol agentom KGB, raz bol verný Sovietskemu Zväzu. Nemyslíte, že ak už musíme niekoho obviniť z kutia plánov na ovládnutie území mimo svojho, určite by tam mal patriť aj tento človek? Aj k takýmto záverom by sa dalo dôjsť uplatnením vašej logiky. Ale rád by som vám pripomenul, že sú to len dohady, takisto dohadovité ako tie vaše, ani bližšie, ani ďalej od pravdy.

K TTIP mám jednu zásadnú otázku. Ako presne má ekonomická dohoda s USA zabrániť vojensko-mocenskému rozširovaniu sa Ruskej Federácie? Lebo predsa tvrdíte, že práve vyvolávaním týchto konfliktov (Ukrajina) a vytváraním strachu sa „Amerika“ snaží vtlačiť EÚ do onej dohody. To obsahuje predpoklad, že práve strach z Ruska zapôsobí v prospech dohody. Že ak budú mať USA a EÚ medzi sebou túto zmluvu, bude môcť Európa pravdepodobnejšie počítať s Americkou pomocou, lebo USA sa bude „hrnúť na pomoc  s humánnymi pohnútkami“, ako by ste to pomenovali vy? Takto nejako sa mi zdá, že si predstavujete zákonitosť celého procesu. Ale veď predsa na tieto záruky by sa v takých silne hypotetických situáciách štáty EÚ už aj teraz mohli spoľahnúť. Preto vami predostieraný systém motivácií podľa mňa nefunguje. Okrem toho, aké obrovské a významné obvinenie plné zodpovednosti to je, povedať, že revolúciu na Ukrajine spustili a riadili západné elementy! Máte o tom asi toľko dôkazov, čo hociktorý z vašich čitateľov, ktorým preukazujete tak málo rešpektu.

Že to predsa každý vidí? To ma privádza k ďalšiemu všeobecnému rysu vášho písania. Nič nie je samozrejmé! Neexistuje názor ani uhol pohľadu, ktorý by nemal byť podrobený logickej analýze a podradený potrebe dôkazov, a nie je taká pravda, ktorá je zrejmá sama osebe! Ak nesúhlasíte, nemáte právo šíriť svoje názory. To, čo ste vo svojich komentároch uviedli, neobsahovalo ani jeden dôkaz, či logický argument.

Jeden z mála dôkazov, ktorý predkladáte je táto priama citácia vašej reálnej predstavy o zmýšľaní tzv. západu: „Áno, sme vlastne také Matky Terezy s tankami a guľometmi. A hádžeme humanitárne bomby... A blablablabla...“ To je reálna citácia, bez zásahu autora blogu.

Keď je reč o problematickosti každého názoru, nedá sa nezastaviť aj pri vašich predpokladoch o špecifickom aspekte TTIP. Obávate sa, že európsky trh zaplavia nezdravé a rakovinotvorné potraviny z ameriky. Aby ste podporili toto tvrdenie, spomínate GMO, geneticky modifikované organizmi. Škodlivosť GMO musíte podložiť štúdiami, alebo sa aspoň pri nej pristaviť, a nie si to vytiahnuť zo zadku a tváriť sa, že toto je nutne ozajstná pravda. Mimochodom, vedeli ste, že ešte ste nejedli nič, čo by nebolo produktom genetickej modifikácie? Človek začal geneticky modifikovať zvieratá a rastliny už asi pred 14 tisíc rokmi úmyselným výberom požadovaných čŕt. To samozrejme nemá za cieľ tvrdiť, že s GMO nie sú aj problémy. Ale nemôžete šíriť dohady o definitívnej škodlivosti všetkých GMO potravín ako informácie a budovať na tom svoje argumenty.

Aby som zhrnul a uzavrel, napadlo mi aj to, že ste to možno vy sám nepísali, lebo je mi ťažko uveriť, že si všetko tam napísané naozaj myslíte. Bez ohľadu na to, celkovo sa dajú zhodnotiť vaše posledné dva komentáre na aktualitách ako výbuchy potlačovanej arogancie a demagógia toho najhrubšieho geneticky modifikovaného karcinogénneho zrna.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

SMS-kou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?